úvodní » O nás


O nás

Porcelánová manufaktura  Bohemia porcelán 1987 je malý rodinný podnik z Chodova u Karlových Varů. Manufaktura si od svého vzniku v roce 1987 až do dnešní doby vybudovala velmi dobrou pověst, o čemž svědčí mnohá ocenění doma i v zahraničí a velký počet neustále se vracejících zákazníků.  Exkluzivita a kvalita našich výrobků včetně vlastních návrhů dekorací a individuální přístup s následnou péčí o zákazníka je základní  filosofií (již třetí generace) naší rodinné firmy. Veškerý námi nabízený porcelán je certifikován a atestován. Převážná část našich výrobků je vyráběna, či dekorována na zakázku, tedy až po přijetí objednávky!!!

HISTORIE:

Firma byla založena v roce 1987 panem Radoslavem Krylem, absolventem keramické školy v Karlových Varech obor dekorace porcelánu a jedním z předních odborníků v tomto oboru. Jeho návrhy dekorů na světoznámém růžovém porcelánu z Chodova patřily ve své době k absolutní světové špičce. V roce 1987 byla pořízena první elektrická pec na dekoraci porcelánu a vydán Živnostenský list na výrobu a dekoraci porcelánu - tehdy ještě na základě povolení Městského národního výboru v Chodově. V roce 2002 přebírá firmu Vratislav a Alexandra Krylovi, v současné době pokračuje v rodinné tradici vnuk zakladatele Daniel Kryl (3. generace).

Tradice, dobré jméno českého porcelánu a naše letité zkušenosti s výrobou, dekorací a prodejem této nejušlechtilejší keramické hmoty nás inspirovaly také k otevření tohoto firemního internetového obchodu. V roce 2004 jsme spustili jako první v Karlovarském kraji eshop s porcelánem. Nabízíme pouze kvalitní český dekorovaný porcelán, užitkový porcelán je vyráběný či dekorovaný v kooperaci s tradičními českými výrobci porcelánu - Český porcelán a.s. Dubí, Thun 1794, G Benedikt 1882 apod. Naší specializací je výroba porcelánových nábytkových úchytek tradiční metodou ručního lití do sádrových forem, dekorace porcelánu a keramických obkladů, reklamní porcelán. Veškerý námi nabízený porcelán je výhradně z českých surovin a pro své složení je též označován jako tvrdý nebo karlovarský porcelán.

Český porcelán je vzhledem ke svému složení keramické hmoty považován za jeden z nejkvalitnějších na světě, vyniká zejména svou tvrdostí a bělostí střepu, vysokou odolností a životností. Tyto vlastnosti jsou dány výskytem velmi kvalitních surovin na území České republiky, zejména v Karlovarském kraji (kaolin, křemen, živec). Těmito vlastnostmi se značně liší od levného dováženého porcelánu, který je pórovitější, životnost tohoto porcelánu je mnohem kratší a svým složením se podobá spíše kamenině. Českou keramickou hmotu používají i renomované německé porcelánky na západní straně hranic, také světoznámá francouzská porcelánka v Limoges a další.

Do malé rodinné manufaktury se postupem času podařilo soustředit několik mimořádných osobností, které svými zkušenostmi a uměním patří k absolutní špičce v tomto oboru, nejen v České republice, ale i v zahraničí. Svědčí o tom i velký počet VIP zákazníků, jak zahraničních (bývalý prezident USA Bill Clinton, norská královna Sonja, hokejista Ovečkin, módní návrhářka Svetlana Tovarci, velvyslanectví Kazachstánu, Nigérie, Demokratické republiky Kongo atd), tak tuzemských (premiéři, ministři, herci, sportovci a další významné osobnosti.). Jednalo se většinou o speciální zakázky - ruční malby, náročné dekorace drahými kovy a listry v kombinaci s lepty, barevnými fondy apod.

Naše firma Vám zde představuje pestrý sortiment porcelánových výrobků, jako jedni z mála výrobců a dekoratérů porcelánu v ČR jsme schopni zařídit Vaši domácnost od A do Z ve Vašich oblíbených dekorech - "od talíře až po kování, obklady apod.". Z důvodu širší nabídky je ve značné míře využíváno kooperací s jinými subjekty, výroba a dekorace je převážně zakázková, manufakturní charakter výroby bychom chtěli zachovat i nadále. Výrazně stoupá také podíl exportu našich výrobků do zahraničí, zejména do zemí EU, tento podíl činí již cca 60%.

SPECIALIZACÍ A CÍLEM NAŠEHO SNAŽENÍ JE NABÍZET KOMPLETNÍ ZAŘÍZENÍ VAŠICH KUCHYNÍ, DOMÁCNOSTÍ, RESTAURACÍ A PENZIONŮ ZNAČKOVÝM ČESKÝM PORCELÁNEM, PORCELÁNOVÝMI DOPLŇKY, PŘÍBORY, NÁBYTKOVÝM KOVÁNÍM, KERAMICKÝMI OBKLADY ATD. VE VAŠICH MILOVANÝCH DEKORECH. DALŠÍ SPECIALIZACÍ JE RUČNÍ MALBA NA PORCELÁN, KERAMICKÝ OBKLAD, DÁRKOVÝ PORCELÁN S RUČNĚ PSANÝM VĚNOVÁNÍM DLE VAŠEHO ZADÁNÍ, DĚTSKÝ PORCELÁN SE JMÉNY, MYSLIVECKÝ, VÁNOČNÍ, VELIKONOČNÍ, NÁMOŘNICKÝ, SELSKÝ A LUXUSNÍ PORCELÁN. DODÁVÁME I PO JEDNOTLIVÝCH KUSECH!!!