úvodní » O nás


O nás

Porcelánová manufaktura  Bohemia porcelán 1987 je malý rodinný podnik z Chodova u Karlových Varů. Manufaktura si od svého vzniku v roce 1987 až do dnešní doby vybudovala velmi dobrou pověst, o čemž svědčí mnohá ocenění doma i v zahraničí a velký počet neustále se vracejících zákazníků.  Exkluzivita a kvalita našich výrobků včetně vlastních návrhů dekorací a individuální přístup s následnou péčí o zákazníka je základní  filosofií (již třetí generace) naší rodinné firmy. Veškerý námi nabízený porcelán je certifikován a atestován. Jazyková vybavenost: německý, anglický a ruský jazyk.

PORCELÁNOVÁ MANUFAKTURA BOHEMIA PORCELÁN 1987

byla založena v roce 1987 panem Radoslavem Krylem, absolventem keramické školy v Karlových Varech obor dekorace porcelánu a postupem času i jedním z předních odborníků v tomto oboru. Jeho návrhy dekorů na světoznámém růžovém porcelánu z Chodova se dodnes používají, zejména návrh dekorace tvaru Lenka se stále těší velké oblibě zákazníků. V roce 1987 byla pořízena první elektrická pec na dekoraci porcelánu a vydán Živnostenský list na výrobu a dekoraci porcelánu - tehdy ještě na základě povolení Městského národního výboru v Chodově. V roce 2002 přebírá firmu současný majitel Vratislav Kryl, který pokračuje v rodinné tradici a v současnosti již působí ve firmě také vnuk zakladatele Daniel Kryl, který zastává funkci jednatele.

Tradice, dobré jméno českého porcelánu a naše letité zkušenosti s výrobou, dekorací a prodejem této nejušlechtilejší keramické hmoty nás inspirovaly také k otevření tohoto firemního internetového obchodu. V roce 2004 jsme spustili jako první v Karlovarském kraji eshop s porcelánem. Nabízíme pouze kvalitní český dekorovaný porcelán, užitkový porcelán je vyráběný či dekorovaný v kooperaci s tradičními českými výrobci porcelánu - Starorolský porcelán Moritz Zdekauer 1810, Český porcelán a.s. Dubí, Thun 1794, G Benedikt 1882 apod. Naší specializací je výroba porcelánových nábytkových úchytek tradiční metodou ručního lití do sádrových forem. Veškerý námi nabízený porcelán je výhradně z českých surovin a pro své složení je též označován jako tvrdý nebo karlovarský porcelán.

Český porcelán je vzhledem ke svému složení keramické hmoty považován za jeden z nejkvalitnějších na světě, vyniká zejména svou tvrdostí a bělostí střepu, vysokou odolností a životností. Tyto vlastnosti jsou dány výskytem velmi kvalitních surovin na území České republiky, zejména v Karlovarském kraji (kaolin, křemen, živec). Těmito vlastnostmi se značně liší od levného dováženého porcelánu, který je pórovitější, životnost tohoto porcelánu je mnohem kratší a svým složením se podobá spíše kamenině. Českou keramickou hmotu používají i renomované německé porcelánky na západní straně hranic, také světoznámá francouzská porcelánka v Limoges a další.

Dekorace značkového porcelánu je prováděna převážně dle našich vlastních návrhů, vzhledem k malosériovosti a zachování exkluzivity najdete naše produkty pouze v tomto obchodu.

Do malé rodinné manufaktury se postupem času podařilo soustředit několik mimořádných osobností, které svými zkušenostmi a uměním patří k absolutní špičce v tomto oboru, nejen v České republice, ale i v zahraničí. Svědčí o tom i velký počet VIP zákazníků, jak zahraničních (bývalý prezident USA Bill Clinton, norská královna Sonja, hokejista Ovečkin, módní návrhářka Svetlana Tovarci, velvyslanectví Kazachstánu, Nigérie, Demokratické republiky Kongo atd), tak tuzemských (premiéři, ministři, herci, sportovci a další významné osobnosti.). Jednalo se většinou o speciální zakázky - ruční malby, náročné dekorace drahými kovy a listry v kombinaci s lepty, barevnými fondy apod.

Naše firma Vám zde představuje pestrý sortiment porcelánových výrobků, jako jedni z mála výrobců a dekoratérů porcelánu v ČR jsme schopni zařídit Vaši domácnost od A do Z ve Vašich oblíbených dekorech - "od talíře až po kliku". Z důvodu širší nabídky je ve značné míře využíváno kooperací s jinými subjekty, výroba a dekorace je převážně zakázková, manufakturní charakter výroby bychom chtěli zachovat i nadále. Výrazně stoupá také podíl exportu našich výrobků do zahraničí, zejména do zemí EU, tento podíl činí již cca 60%.

SPECIALIZACÍ A CÍLEM NAŠEHO SNAŽENÍ JE NABÍZET KOMPLETNÍ ZAŘÍZENÍ VAŠICH KUCHYNÍ, DOMÁCNOSTÍ, RESTAURACÍ A PENZIONŮ ZNAČKOVÝM ČESKÝM PORCELÁNEM, PORCELÁNOVÝMI DOPLŃKY, PŘÍBORY A NÁBYTKOVÝM KOVÁNÍM VE VAŠICH MILOVANÝCH DEKORECH. DALŠÍ SPECIALIZACÍ JE RUČNÍ MALBA NA PORCELÁN, DÁRKOVÝ PORCELÁN S VĚNOVÁNÍM DLE VAŠEHO ZADÁNÍ, DĚTSKÝ PORCELÁN SE JMÉNY, MYSLIVECKÝ, VÁNOČNÍ, VELIKONOČNÍ A LUXUSNÍ PORCELÁN. DODÁVÁME I PO JEDNOTLIVÝCH KUSECH!!!

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,

vzhledem k insolvenci jednoho z našich dodavatelů porcelánu k dekoraci - porcelánky Moritz Zdekauer Stará Role, již nebudou dále nabízeny tvary OFÉLIE, VIOLA a TETRA. Tyto tvary budou postupně doprodávány za výhodné ceny a postupně nahrazovány tvary novými, v mnoha případech velmi podobnými. Děkujeme za pochopení.

Beru na vědomí